kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

TÜRKİYE KARARDIKÇA KÜRDİSTAN AYDINLIĞA GİRER

Posted by kaniyasor 17 Mayıs 2016

k.y.Kani Yado – 17.05.2016

Türkiye kuruluşundan günümüze kadar, iç ve dış siyasetini Kürdlerin ve Kürdistanın düşmanlığı temeli üzerinde inşa etti. Kürdleri ruhen kirletmek için  gerici cemaatler inşa edip Kürdleri en bağnaz, en ilkel tarzda köleleştirmekten geri kalmadı!

Türkiye Kürdlere tuzakları kurarken kendisi de Kürdler için kurduğu tuzaklara düşmedi değil. Kürdleri milli haklarından uzaklaştırıp uluslar arası adaleti unutturmak için karanlık planlar uygularken kendisi de bundan nasibini aldığı Türkiye’nin içinde bulunduğu rezil duruma bakıldığında her halinden belli oluyor.

Kürdistan’a tarikatlar, JİTEM, MİT ve  Hizbullah üzerinden kontra-din istismarcılığı denenirken, bu çalışmaların Türkiye toplumuna yansıması daha şiddetli olduğu her haliyle görülüyor.

Bingöl’de, Batman’da, Elazığ’da, Adıyaman’da mümin tarikat  karargâhları kurarken İstanbul Fatih yansıması görüldü. Yarın İstanbul’un yarısı “Şeriat İsterük” diye ayağa kalkarsa kimse şaşırmasın!

İstanbul’un bazı sokakları cübbeli, sarıklı üfürükçü evliyalarla dolup taşarken  Suudî Arabistan’ı aratmayacak düzeyde görüntüler vardır.

Avrupa kopyası Türkiye demokratik uygar yaşamı içselleştirmeden toplumu  ondört asır geriye çeken yobazlardan korumak mümkün mü?

Anadolu, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde beş yüz yıl asalak din adamları sınıfının insafına, dinî suiistimaline terkedilmişti. Bu koşullarda biçimlenen toplum nasıl oldu acaba?

Türkiye iktidarıyla, muhalefetiyle çağımızın gerisinden seyrederek gericiliğe saplanıyor ve çelişkiler daha da  derinleşiyor. Gerici Sünnî zihniyetle mücadele eden Şii eksenli Alici gericilerin çağı yakalamak diye bir derdi olamayacağına göre, tek dertleri bu rezil Sünnî Ak Parti iktidarından kurtulmak olduğunda her çırpınışlarında ürettikleri gerici politikayla  bu lanetlik iktidar güçlendi.

Sahiden Ak Parti ve dünyanın baş belası Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak çözüm mü?

Bu hileli muhafazakar yapıya karşı sorunlara cevap bulabilecek bir dinamik var mı?

Türkiye’de doğru bir iş yapmak bitiştir. Türkiye’de kim Kürdleri daha iyi linç ederse toplumun sevgisini ve desteğini alır. Bu karanlık mezarlıkta siyasal yaşam böyle kurgulanmış!

Radikal görünümlü Kürdlerin durumu ise Türkiyelilik politikasına güdümlenmiş, Türkiyenin ihtiyacı kadar savaşı tırmandırıyor.

Burada TC bir taşla iki armut düşürüyor! Bununla Kürdleri Rojavada ve Başurî Kürdistanda Kürdlerin müttefiki durumundaki NATO’nun güzünden düşürüyor, hem de iç politikada Kürd düşmanlığını tırmandırarak Recep Tayyip Erdoğan diktatörlüğü  güçlendiriliyor.

Rant kaynaklarını eline geçiren Ak Parti ve bu partinin kıçına sülük gibi yapışan rant artıkları ucubeleri karşısında Türkiyenin kurucu partisi CHP ve bu partiden kopan parçalar ile birlikte muhalefeti oluşturmuş durumdadırlar.

MİT’ istişare masasında  Kürdlerin güdümlendiği HDP hem muhalefet ve hem de iktidar  partisi AKP tarafından koz olarak kullanıldı.

Barajı aşmaması için seçime sokulan HDP muhalefetin siyasal dinamiklerinin başarılı taktikleri ile baraj aştırıldı. Buna karşı Ak Parti diktatörü Recep Tayyip 1984 yılında olduğu gibi Kürdleri TC’ye karşı savaş pozisyonuna yönlendirip Kürdlere şehirlerde yenilgiyi tattırmayı hesapladı.

Bu savaş gerçek yerini bulup Kürdistan Ulusal Kurtuluş Savaşına dönüşürse Türkiye’nin bu yükün altından çıkıp çıkmayacağı tartışmalıdır.

Diğer çöl geri  inançsal geleneklerine göre biçimlenen ülkeler gibi Türkiye toplumunun ayakları kendi geri yaşam biçimine dolanacaktır.

CHP’nin ve bu partiden kopan aşırı milliyetçi MHP’nin HDP ile ittifak kurması mümkün değildir. CHP’in kurucusu olduğu Özel Savaş Müessesesi  malum derin Teşkilat, Kürdler için  kazdığı kuyuya CHP’yi düşürmeyecektir.

TC Özel Savaş Müessesesi, savaş bölgesi içindeki kötü sicilleri yüzünden dünyanın güvenini kaybetti.

TC Kürdlerin sırtına Türkiyelilik politikasını yüklemeyi başarırken bölge dengeleri gerçeğine karşı ters duruşu yüzünden deşifre olmaktan kurtulamadı. Belki Kürdler kendilerine TC tarafından oynanan oyunu göremediler ama Dünya bu oyunu çok iyi gördü.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: