kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

TC ROJAVA’DA KAYBETTİĞİNİ BAKUR’DA TELAFİ EDİYOR

Posted by kaniyasor 2 Haziran 2016

k.y.Kani Yado – 02.06.2016

Devletleşen Ak Parti iktidarının Ergenekoncu katillerle güç birliği yaptığını MİT görüşmelerinde fark ettik. Yeni derin TC devleti, derin Kürd ve Türk politik unsurları vasıtasıyla toplumu aldatarak katliam hazırlık dönemini “barış süreci” ismiyle tanıtarak yapay bir umut yarattılar.

İnsanlar adeta büyülenmişti. MİT Müsteşarı, Ergenekoncu generaller ve militarizmin derin ilişkileriyle sivil siyaset ortamına sürülen yapay Kürd ve Türk politik unnsurları barış meleği kesilmişlerdi.

Bu sırada Rojava’ daki Kürd siyasal dinamiklerle diploması trafiği hızlanmıştı. Türkiye, Amerika engeliyle karşılaşacağını hesap edememişti. Amerikanın garantörlüğünde Kürd ulusal Ordusu Peşmerge’nin Kuzey Kürdistan’dan Kobanê’ye Kürdlerin alkışları altında geçiş yapması TC için çalışan unsurlar ve Türkler üzerinde soğuk duş etkisi yaptı ve  dut yemiş bülbüle döndüler!

Bu gün Ak Parti iktidarıyla bütünleşen Ergenekoncular uzun süre düşük yoğunluklu savaşı sürdürerek Kürd düşmanlığını pekiştirmişlerdi. Bu Kürd düşmalığıyla yetinmediler, aynı zamanda TC’nin kullandığı derin Kürd unsurları vasıtasıyla Güney Kürdistan düşmanlığını olgunlaştırdılar.

TC derin devletinin amacı Kürd düşmanlığı karşısında Türk ırkçılığını geliştirip katliam ortamını hazırlamaktı. Şimdi kendi figüranlarına laf söyletmezken Kürdleri hedef tahtasına koyuyorlar.

Sonuçta kendi figüranlarına laf söyletmeyen TC devleti Kürdistanı yakıp yıkmaktan çekinmiyor! Böylece TC derin devletinin derin planı olan Türkiyelileşme politikasıyla Rojava’daki yenilgisini telafi etti.

TC devleti tarafından övgülerle bahsedilen unsurlar Kürdlere kurtarıcı tabu olarak dayatılırken ne devletin yüzü kızarıyor ne de işbirlikçi Kürdlerin!

Katillerin ve onların arkasındaki derin yapılanmanın çözüm, barış ve mağduriyetler üzerinde dururken, kendilerinin gerçek kimliklerinin ortaya çıkmasından başka insanı her alanda düşündürüyor. Kürd siyasal hareketlerini denetleyecek kadar ileri giden Kemalist kamu görevlileri malumdur.

Günümüzde barbarlığın iman gücünün hortlaması ve IŞİD denen Müslüman ülkelerin ortak ordusu biçiminde sahneye çıkması yaşadığımız karanlık ortamı gerçek rengiyle görmeye başladık.

Tabuların öne çıktığı koşullarda insan değersizleşir. Kurbanlık koyun gibi şirk-Tanrı için ölmek, lider için ölmek, devlet için ölmek kölenin yazgısı halini alır.

Kendini değersiz olarak gören insan, efendisi için savaşarak kendine bir fiyat biçer ve kahramanlık ile ödüllenir.

Savaşların ve şiddetin en rezil ve en gülünç tarafı budur.

Mustafa Kemal’in “ben size ölmeyi emrediyorum” şeklindeki alkışlanan insanlık dışı despot anlayışlar artık insanlık suçu sayılıp uluslararası mahkemelerde yargılanabilecek duruma gelmiştir.

Dinlerin, politikanın sürüleştirdiği coğrafyamız bilimin karşısında yalancı duruma düşmüş, bu sürü dinlerin, liderlerini tanrı-şirklerin namusunu kurtarmak için ölümü göze alıyor!

TC derinliği ve bu derinlikte üretilen yapay önderlikler ise tasarlayarak öldürdükleri ve öldürttükleri insanlar adına festivaller düzenleyerek bu cinayetlerini gizleyebilecek kadar ileri gidebiliyorlar.

Düşünebiliyor musunuz(?) fark ettiğimiz önemli detaylarda kana doyamayan kanlı siyaset, nitelikli dinamikleri ölüme sürerken amacına varmayı ve kan üzerinde pazarlık gücünü artırmayı düşünebiliyorlar.

Ermeni katliamından önce Ermeni gençleri silâhaltına alınıp savaşta imha edilmesi, Ermeni katliamının en ilginç tarafıdır!

Şimdi 40 Yıl içinde aklı başında dinamik Kürd gençleri savaşta ve infazlarla yok edilip TC’nin pazarlık gücü artırılarak Kürdistan Türkiye’nin sömürgesi kalmaya razı ediliyor. Şimdi yeni taktiklerle Kürd gençleri de TC’ye yem ediliyor!

Günümüzde tüm şiddet unsurlarının barındığı zihniyetleri kontrol altına almak için biraz yol katledildiyse de Ortadoğu bataklığında insanlık için çözümler üretmek için yeterli olmadığını görüyoruz.

Bir taraftan insanoğlunun karanlık korkuluğu olan dinlerin cemiyetleşme ile elde ettikleri avantajlarla kendilerini yaşatıp 21. Yüzyıla yakışmayan biçimleriyle hala eski yaşamın gerici özlemlerini dayatmaları insanoğlu için büyük şansızlıktır.

Tekçi sol örgütlenmeleri de aynı şekilde geri şablonlarla teorik ve pratik alanda geriliklerini sergiliyorlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: