kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

TEKBİRLİ ÜFÜRÜKÇÜLER DEMOKRASİSİ

Posted by kaniyasor 18 Temmuz 2016

üfürkçü deve demokratlarKani Yado – 18.07.2016

Türkiye’de gericiler arasındaki menfaat çatışmaları birbirlerine sivil darbeler yapmakla yetinilmedi, askeri darbe ile yeni boyut aldı. Gericiler gerici İslamcı düzenlerini kolaylıkla kurmak için ön temizlik yapmak için yargıda da operasyonlara başladılar.

Gericiler politikalarını çağdaş uygarlık karşıtı bir biçimde belirliyorlar. Kendi amaçlarını gözden kaçırırken çetelere ayrılıp şeriatçı teneke gürültüleri içinde darbe karşıtlığı görüntüsü vererek diktatörün zulüm sistemini ebediyyen pekiştiriyorlar.

Bu gerici unsurların demokrasiyi sahiplenmeleri taktikseldir. Şimdi demokrasi tanımını da sulandırdılar.

Zaman içinde bu gerici unsurların bir kısmı “radikal demokrasi” tanımı getiriyor, bir kısmı “helal demokrasi” bir kısmı da “üfürükçü-imanlı demokrasi” tanımını uygun buldu.

Bunlar yaşamın her alanına girdiler. İnsan yaşamına gericilik necaseti o kadar derinlemesine nüfuz etti ki, kim temizleyebilir?

12 Eylülcü güruhun başı Kenan Evren Paşa aracılığıyla RABITA tarafından finanse edilen çetenin birlik ve beraberliği Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olmasıyla yıkıldı.

Başta kendi aralarında yaptıkları plan dahilinde Cumhurbağkanlığı seçiminden önce  Fetullah Gülen Paşa Khumeyni gibi görkemli bir uçakla Amerika’dan Türkiye’ye indirilecekti ve Atatürk Havaalanında milyonlarca  insan yeni İslam Halifesini tekbirle karşılayacaktı!

Recep Paşa bu anlaşmayı bozup kendisi cumhurbaşkanı ve İslam halifesi adayı olunca Recepçiler ve Fetullahçılar diye iki karşıt çeteye bölündü. Sivil darbe girişimleri ve sonunda askeri darbe teşebbüsüyle bu kirli toplum diye iki rezil karşıt çetelere bölündü.

Gericilik sektörünü Kürdleri zehirlemek için geliştirdiler ama şimdi kendi zehirleri ile ölüyorlar.

Rabbimiz Kürdleri bu rezil üfürükçü şer güçlerinden korusun!

Darbe teşebbüsüne karşı diktatörlerini ebedi kılmak için ellerinde Türk bayrakları ile yürüyen yüz binlerce kişi, darbe girişimini protesto ederek, gerici yüzlerini saklamadan tekbirler getirdi. Meydana kurulan sinevizyondan son gelişmeleri an ve an takip eden vatandaşlar, hep bir ağızdan tekbir getirerek darbe karşıtı sloganlar attılar. Gericiler arasında patlak veren karşıtlığın maliyeti çok büyük olacağa benziyor!

Darbe girişimini bastırmak hiç bir sorunu halletmeyecek. Türkiye’de İslamcı gericiler  arasındaki menfaat çatışması kanlı yüzüyle devam edecek. Diktatör Recep Tayyip yetkilerini artırmak için her türlü manevraları yapmaya devam edecektir.

Türkiye’de kimse demokrasiye sahip çıkmamıştır, gerici, hırsız  ve IŞİD finansörü AKP’ye sahip çıkılmış, kalıcı bir çöl İslami siyasal sistemin temelleri atılıyor.

Çağdışı  İslamcılar arasındaki menfaat çatışmaları kanlı yüzüyle devam ediyor. Gericiler dünya hırsızlık şampiyonu AKP iktidarına ve onun başkomutanı diktatör Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktılar.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yönetim biçimiyle toplumsal özellikleriyle alay konusu olabilecek kadar kalitesizdir fakat bu kalitesizlik dünyanın başına bela oldu.

Bir taraftan bölgede terör odaklarını finanse ediyor, bir taraftan çağdışı gerici diktatörlüğünü pekiştirmek için iç politikasını çöl yaşam biçimine göre dizayn ediyor.

Bu baş belası Recep Tayyip Paşa darbe girişimcilerini ve buna destek sağlayabilecek yargı elemanlarını etkisizleştirdikten sonra tüm muhalif siyasi partilere ve siyasilere yöneleceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yoktur.

Türkiye’nin geleneksel tek tanrılı siyasal sistemi bu süreçten sonra iyice pekişecektir. TC tarafından beyinleri yıkanan Kemalist Kürdlerde de rezil tek tanrılı siyasal sistem kanıksandığına göre bu sistem bu sürü psikolojisine sahip toplum için sorun değildir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: