kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

RECEP YUVARLANDI KAPAĞINI BULDU

Posted by kaniyasor 26 Temmuz 2016

k.y.Kanî Yado – 26.07.2016

İttihat Ve Terakki Fırkasının 1913 darbesi hariç, tüm askeri darbe ve müdahalelere şahit oldum. Her darbede hükümetler şapkasını alıp gidiyorlardı.

İlk defa fiili olarak gerçekleştirilen bir darbe engellendi. Peki, bu tekbirli darbe karşıtlığının kıymet-i harbiyesi var mı?

Henüz kimse bu darbe karşıtlığının samimiyetine inanamıyor. Gerçekten bunlar demokrat olduğu için mi darbe teşebbüsünü engellediler? Üfürükçüler bir bayram sevincini yaşarken havada bulup tavada yiyenlerin elleri kaşınıyor ve ellerini ovuştururlarken Recep’in hocası FETÖ lideri Fetullah ellerini açmış öğrencisine beddua ediyor!

Hükümet ve devletin diktatörü Recep Tayyip Erdoğan, Khumeyni gibi yuvarlık vaatlerde bulunuyor. Tüm siyasal partilerin birlik ve beraberliğinden, kardeşlikten bahsediyor!

Sizce bu söylemler hayra alamet mi?

Humeyni de İran devrim rezaletinin ilk yılında birlik ve beraberlikten bahsetmişti arakasından Şah Rejimini yıkmak için ittifak kurduğu diğer partileri kapattı ve bir çok insanı  idam etti!

Peki, Şah Fethullah’ı deviren Recep ne yapacak?

Darbe müteşebbislerinin usta unsurlarına ait dosyalar şimdi Erdoğan’ın elindedir. Kendilerini bir plan dahilinde iktidara taşıyan usta darbecilerin derin ilişkilerini ihtiva eden dosyaları deşifre ederek tankların üstüne çıkan halka açıklayacaklar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığı döneminde MİT müsteşarlığında muhafaza edilmek üzere Genelkurmay Başkanlından teslim aldığı militarist terör çetelerinin kozmik sırlarını ihtiva eden bilgileri toplumla paylaşmadan bu darbe karşıtlığına hiç bir değer vermeyeceğiz ve çeteler arası çıkar çatışmaları olarak değerlendireceğiz.

Cemaatler nasıl iktidara taşındı?

12 Eylülcü darbeci unsurlar Turgut Özal’ın canını alarak onun sivil siyasetini partisi ANAP’ı bölüp işlevsiz kılarak inisiyatifi ele geçirirken sinsi siyasi ve ekonomik kararlarla nüfus hareketleri başladı.

Bu politikanın sonucu olarak hızlı şehirleşme ile şehirleri ve kasabaları kuşatan kırsal yaşam, mahalle üfürükçüsünü, cincisini, dincisini beraberinde kasabaya veya şehre taşıdı!

Değişen yeni koşullarda sosyal sınıflar arasındaki dengenin bozulmasıyla, geri sınıf ve tabakaların diğer sınıflar üzerinde tahakküm kurmaya sebep olurken sosyal gelişmeler çarkları geriye döndü!

Bu uğursuz şartlar, sermaye sınıfını  ve emekçileri parazit zebanilerin denetimine girmesine neden oldu!

Derin devlet projeleriyle iktidarlaşan cemaatin partisi AK PARTİ çoğunluğuyla iyice topluma hakim olan mahalle üfürükçüleri, dinciler, cinciler, dini kurumlar, havada bulup tavada yiyen aracı-tefeci ticari sektörler Kemalist darbeci militaristlerin önüne geçerken,  üretici güçlerini tamamıyla egemenlikleri altına aldılar.

Bu koşullarda insanların ruh dünyasına suikast düzenleyen cemaatçi ve kurumsal din sohbetçileri bir paralel terörist anlayış geliştirirken şeriatçı yaşam biçiminin kıyafeti öne çıkıyordu.

Ak Parti iktidarı çıkarılan bir yasa ile Türk Silahlı Kuvvetlerini askere ait  görev ve yetkilerinin çerçevesini yasalarla belirlerken, Genelkurmay’daki devletin kozmik sırları sivil Hükümete devredildi.

ve bu dosyaları Başbakan ve Milli İstihbarat Teşkilatının amiri sıfatıyla Recep Tayyip Erdoğan teslim aldı. Ak Parti iktidarı ve şimdi Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan darbecilerin geçmişte topluma karşı suç işleyen darbecilerin işlediği suçlar, kullandığı danışıklı ve danışıksız araçlar bilinmektedir.

Eğer gerçekten toplum militarizme karşı, demokrasiden yana ise hükümetten bu kozmik sırları açıklanmasını istemelidir ve hükümet derhal gereğini yapmalıdır. Aksi durumda darbe girişiminin de oyun olduğu iddiaları öne çıkacaktır.

Hala Osmanlı oyunlarıyla Kürd milletinin sağına, soluna, altına, üstüne, kıçına atadıkları kamu görevi icra eden unsurlarla danışıklı karşıtlık ve derin işbirliği oyunlarına devam ederlerse TC bir değişim geçirmeyecek ve çamura saplanmış bozuk kamyon gibi yerinde patinaj yapacaktır.

Türkiye’de demokrasinin doğru tanımlanmadığı ve demokratların olmadığı koşullarda demokrasi taraftarları ile demokrasi düşmanları mücadelesi yoktur.

Cemaat şimdi Recepçiler ve Fethullahçılar diye bölündü. Ortaya çıkan gürültüler malum çağdışı çöl karanlığının talancı Osmanlı üzerinden Türkiye varislerinin oluşturduğu gerici çetenin bölünmesinden kaynaklanan siyasal ve ekonomik çıkar savaşıdır.

Gerçekten tanların üstüne çıkan halk demokrasiden yana mı? TC’nin dayattığı ezberlerle dini ve siyasi basitlikte yönlendirilen insanlar, sahibinden aldığı talimatla koşan tazı olmaktan başka hiç bir reflekse sahip olamazlar.

Darbeciler ve darbe karşıtlıkları, din, iman, barbarlık, zulüm, Türk ırkçılığı ile biçim almış toplumun parçalarıdırlar.

Bunlarda her şey Türklük içindir. Kürdleri katliamlarla, danışıklı ve danışıksız yöntemlerle bitiremedikleri için birbirilerini başarısızlıkla suçluyor, ganimet üzerinde kavga ediyorlar…

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Orta Asya barbarlığı ve Suudi çöl karanlığının bileşkesinde ortaya çıkmış ucube Osmanlı şeriat devletinin varisi olarak aslına uygun kirli, katliamcı ve  suçlu bir devlettir.

TC Orta Asya talancıları ve Mekke yalancılarının bileşkesinde ortaya çıkmış bir necaset örneğidir. Bu pisliğe bulaşan, ona taşeronluk yapan tüm unsurlar kirlidir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: