kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

FETÖ VE RETÖ

Posted by kaniyasor 28 Temmuz 2016

Kani Yado – 28.07.2016:

Darbe girişiminden  önce TC diktatörü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan danışıklı savaş sektörünü devreye sokup alışılagelen TC derin devlet taktiklerini yeniden devreye soktu.

12 Eylülcülerin taşeronu FETÖ’den kopan Recep Tayyip  Silivri ve diğer cezaevlerinde yatan ve yargılanan tüm askeri ve sivil Ergenekoncu aktörlerle “Barış ve Çözüm Süreci Faaliyeti” ismi altında bire bir görüşerek onların desteğini sağladı.

Darbe teşebbüsünde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerin üst komuta unsurlarını tercih eden, görevlendiren ve yetkilendiren Cemaatin eski Başbakanı şimdiki, diktatör Recep Tayyip ve Abdullah Gül olduğu halde diktatör Recep Tayyip’e kazan kaldıranlar onlardır.

Türkiye’nin  şehir ve kasaba tuvaletlerini bile idare iradesine sahip  TC’nin derin teşkilatı Nur Cemaati  FETÖ (Fethullah Terör Örgütü) ve  RETÖ (Recep Terör Örgütü) isimleriyle ikiye bölündü.

Toplumu din üzerinden Türk-İslam ideolojisi denen rezil zehirle sürü durumuna getirmeyi amaçlayan bu derin teşkilat bölünmüş haliyle toplumu peşlerinden sürüklemeye devam edecek.

Türkiye, Kürdlere karşı IŞİD’i finanse edip silahlandırmasında amacına varamadığı bir süreçte  Cemaatte bölünme başladı. FETÖ’ye karşı RETÖ olarak şekillenmesi kaçınılmaz olmuştu.

Artık bu ucube iki başlı taşeron oluşum iki başlı olarak gerilimli bir ortam yaratmaktan kaçınmayacaktır.

FETÖ lideri Fethullah Gülen kollarını açıp öğrencisi Recep’e beddua etmekle yetinmiyor, kendi askeri unsurlarını harekete geçirmeyi bir zorunluluk olarak gördü.

Darbe teşebbüsü bu gerilimli ortamda gerçekleşti. Ömrünü doldurmuş Kemalist TC devleti Fethullah Güleni şişirip gerici halkın gözünde bir evliya mertebesine getirip toplumu tek adam üzerinden kontrol edilebilir duruma getirmeyi amaçlamıştı.

Bu gerici taşeron örgütün yarattığı sürü AKP ismiyle iktidarlaşmasıyla çıkar çatışmaları boyutlanmaya başladı.

RETÖ lideri diktatör Recep paşa gerici Türk toplumunun tam desteğini sağlamak için Kürd düşmanlığını boyutlandırması gerekiyordu. İşte Kürd şehir ve kasabalarında Hendek savaşlarını bu amaçla başlatmıştı.

Kürdler öldürülüp hendeklere gömüldükçe Türkler AKP iktidarını ve  özel birliklerini kurup tekbirli ordusunu oluşturan RETÖ’nü alkışlıyor, RETÖ lideri diktatör Recep Tayip Erdoğan’ın sesi yükseliyordu.

İdeolojik kaynağını çöl vahşeti ile Orta Asya talancılığı bileşkesinde oluşturan Türk-İslam ucubeliğinin ürünü olan Türk toplumu bu koşullarda adım adım koyu yeşil rengine dönüyordu.

Fetullah Gülen’in din istismarcılığı kudretiyle manevi dünyaları Mekke çöplüğüne dönen toplum Kemalizm’in enkazı üzerinde dincisiyle cincisiyle, mahalle üfürükçüsüyle iktidarlaştı.

Aslında hem FETÖ çetesi hem de bu karanlıkta ortaya çıkıp şekillenen rant kaynaklarını ele geçiren RETÖ çetesi kendi merkezleri olan Nur Cemaati’nin insan beynine suikast düzenleyen gerici bir eğitim sisteminde ortaya çıktılar.

Şimdi birbirilerine benzeyen karşıt iki düşman oldular. 12 Eylül oluşumundan günümüze kadar bunların neler yaptığını izleyenlerdeniz. Rabbimiz dünya insanlığını bu muhterislerden korusun.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, 1913 yılında talancı Osmanlı şeriat hükumetini bir darbe ile ele geçiren ve daha sonra bu rezil temel üzerinde cumhuriyet ilan eden İttihat ve Terakki Fırkasının kurduğu bir devlettir. Bu devletin biçimlendirdiği toplumun zihniyeti çöl karanlığı ile Orta Asya barbarlığı bileşkesinde ortaya çıkmıştır.

Anadolu’nun yerli halklarının kanı üzerinde yaşam kuran Türkiyenin sağı, solu, ortası birbirinin benzerleridirler. Darbe teşebbüsü ve darbe karşıtları barbarların Anadolu yerlilerinden gasp edilen ganimetler üzerinde tepişmek ve kavga etmekten başka bir şey değildir.

FETÖ ve RETÖ olarak bölünen derin teşkilat Türk Turan emeli taşıyan derin devlet çizgisindedir.

TC devletinin bu derin teşkilatı değişen dengelerden dolayı parçalandı. Bu parçalar hesaplaşıyorlar şimdi. MİT, Abdullah Öcalan dahil Tüm Ergenekoncularla görüşüp AKP’yi desteklemeleri sağlandı. Böylece Recepçi çete, Fetullahçı çete karşısında güçlendi. Her iki çete de Misak-i Millicidir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: