kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

Güneş Kafaya Vurdu İdrak Durdu İnsan Kudurdu

Posted by kaniyasor 30 Temmuz 2016

bedir-savasiKanî Yado – 30.07.2016:

Biz, zaman zaman doğa  ve insan ilişkilerini açıklarken doğal etkilerin insanı nasıl kendisiyle uyumlu dansa  kaldırdığını vurguladık. İnsanları ahmaklaştıran çöl coğrafyası orijininde dinler ortada!

Doğanın negatif etkisini açıklarken Mekke çöl sıcaklığının insan beynini pişirirken insanın nasıl etkilendiğini açıkladık.

Bu etki 3500 yıldan beri insanları çöl yalanlarına mahkum ederken insanın manevi dünyası korkuluk cehennemine döndü.

Dinler tarafından Rabbimiz adına söylenen yalanların maliyeti çok büyüktür!

Günümüzde IŞİD olup patlayan, FETO ve RETÖ olup çatlayan hadiseler, savaşlar, ölümler bu yalanların sonucudur.

İnsanlar bu dünyada ganimetlerle, cariyelerle, öbür dünyada altından ırmakların geçtiği cennetlerinin mitolojisini biçimlendirirken faraziyelerle sahip olacakları hurilerle kendi rezil erkekliklerinin şanını şerefini öbür dünyaya  taşıdırlar!

İşin aslı bu kadar şatafatlı değildir. Yarattıkları korkuluklarla manevi dünyaları kararmışken, korkudan her tarafları titrerken kendi özlemleri olan özgürlüğü açıktan talep edemedikleri için bunu öbür dünyanın hurili erkek cennetine transfer ettiler.

Şiddet toplumunun işledikleri yüz kızartıcı suçların manevi baskısı altıda kendilerini aklamak için Xweda, Homa, Yahova, Allah adına yalanlar uydurarak kendilerini aklamaya çalıştıkları ortadadır.

Çöl yaşamında köle sahiplerinin korkuluk yaratıp, bu korkuluklara kutsallık atfetme,  yalanlarla dolu nazariyeleri kutsal kitap olarak ileri sürmek hala devam ediyor. Bu  siyasal ve sosyal atmosferde yaşayıp kendilerine sosyalist diyenler az mı korkuluk olarak tabu yarattılar? Mübarek coğrafya tanrı yaratmada ustalaşmış!

Çöl yaşamı ve inanç kurumlarıyla beraber etkili şekilde devam ettikçe dünya için sorun olacaklardır. Çölün sosyal ve doğal koşulları hastalık üreten bataklıklar gibidirler.

Bu doğa felaketinden kurtulmak için tüm dünya insanlığı tüm sıcak bölgelerde yaşayan toplumları yeşil alanlarda iskan etmelidir. Hindistan’ın sıcak bölgelerinde yaşayan üfürükçü, sihirbaz ve yalancı Hintlilerle bölgemizdeki çöl yaşamı arasında hiç bir fark yoktur.

Sıcak bunların başına vurdukça dinleri, cinleri azar! Sıtma üreten anofel sıtma sineği de sıcakların neden olduğu  bataklıklarda ürerler. Kutuplara yakın yerlerde sıtma olabilir mi? Dikkat ederseniz Kuzey Kürdistan’da kafadan çok  sıcak yiyen alanlar tek iradeye dayalı tekçi lider yaratmaya elverişlidirler.

TC de Kürdlerin devletleşmesini ve bağımsızlığını engellemek için Kürdlere  tek Tanrı atayıp  bizi tek tanrılı siyaset dinine mahkum etmedi mi?

TC’nin yönlendirdiği ve “devlet istemezük” diyen çalışkan ve güzel gözlü Kürdler için atanan şirk tanrılar müminlerin helal TM tescillisidirler.

Çağımızın demokratik toplumcu siyasal yaşamında, Toplumun özgürlük ve  ulusal bağımsızlık hassasiyetine, toplumun liderleri terbiye etme yeteneğine vurgular yapılmadan, liderleri öne çıkarmak Kürdistan’ın kazanımlarına katkı sunmaz. Geçici kazanımlar olsa bile, tekçi  lider ihtiraslarının öne çıkması yıkımlara neden olacaktır.

Toplumsal iradeye sahip çıkmak Kürdistan’a sahip çıkmaktır. Liderleri toplumun iradesinin üzerine çıkarmak siyasal fuhuştur!

Tek iradeyi savunmak toplumu yok saymaktır, yok sayılan toplum zamanı geldiğinde yok olacak ülke demektir…

Çöl tecavüzcü erkek zihniyeti Kürdleri henüz kendine tam olarak benzetemedi, bu yüzden Kürdlerde insanlık erdemleri çöl şeriatına aykırı olsa da yaşamaya devam ediyor…

Aslımıza dönemezsek çöl erkek tecavüzcü kültürüyle benzeşme hızlanabilir. Her Kürd bu konuda çaba içinde olmalıdır.

Başta Güneyli Kürdler olmak üzere Kürd ulusu dünyanın umudu durumuna gelmişken Kürdler bu değere layık olma fırsatını kaçırmamalıdır. Kürdistan’da pusuya yatıp fırsat kollayan mahalle üfürükçüleri etkisizleştirilmelidir, aksi takdirde güçlenir AKP gibi helal tecavüzcü erkek sistemini kalıcılaştırırlar.

Güney Kürdistan’da mahalle üfürükçüleri Barzani Hükümetinin baskısı altında sesleri kesildi, şimdilik pusuya yatmışlar. Kürdistan’ın dört parçasında da önlem alınmak zorundadır.

Diğer parçalardaki gerilik insanlık düşmanları tarafından kullanılıp imanları kışkırtılmadan  Kürdler ciddi tedbirler almalıdır.

Bölge gericiliği çöl erkek dini gereği dünya sorunu haline geldi. Dünya aklıselimiyle birlikte hareket edilip zihniyet reformu için hazırlıklı olunursa  bunlardan kurtulmak kolaylaşır.

Avrupa Reform ve Rönesans’ından sonra  Avrupalılar Hıristiyan parazit  din istismarcısı din adamlarından kurtulduğu zaman din istismarı etkisizleşti, topluma zarar vermeyecek duruma geldi.

Müslümanlar da din istismarcısı parazitlerden kurtulduğu zaman İslam dini artık insanlara zarar veremez, yanının yaşam koşulları içinde insanlıkla uyumlu hale gelir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: