kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

TEKBİRLİ TERÖRİST TEKKE TEŞKİLATI

Posted by kaniyasor 3 Ağustos 2016

üfürkçü deve demokratlarKani Yado – 03.08.2016:

Siyasi literatürde “üfürükçü demokrasi” söylemini henüz kimse kullanmadı ama devlet üretme çiftliğinde türetilen “radikal demokrasi” söylemini milyonlarca insan duydu.

Edebiyatta ihtiyaç duyulduğunda kavram türetmek komediye zenginlik katmak amacıyla da olsa bir zorunluluk oluyor.

Göz kamaştırıcı danışıklı ve danışıksız olaylar yaşanırken bizim çıkaracağımız sonuçta Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışır üfürükçü başkanlık sisteminin ayak sesleri duyuluyor!

Türkiye için başka alternatif var mıydı? Hayır!

Her Müslüman toplumda önderlik tek tanrı-Şirk denen palyaço siyasetine mahkumdur.

Kürdlerde tek serok, Türklerde ve diğerler mümin toplumlarda tek kral, tek şura, tek palyaço olarak ortaya çıkar.

Tek dangalak başkan, tek dil, tek vatan, tek bayrak algılarının hakim olduğu  dangalaklar ülkesi Türkiye’de neler oluyor?

IŞİD’ten beklentisini elde edemeyen Türkiye, gerici Ak Parti iktidarının yeni manevrası ilgi çekici vaziyetiyle bir çok farklı yorumlara neden olduğuna hepimiz şahit olduk.

İsrail manevrası, Rusya’ya yaklaşması, Amerika ve Avrupa Birliği ile yeniden sıcak ilişkilere geri dönülmesi Türkiye’nin finanse ettiği DAEŞ teröründen umduğunu bulamaması ile ilgilidir.

Gerici ve çağdışı şeriatçı ülkelerin yanında olmanın Türkiye’ye hiç bir getirisi olamayacağını fark edip etmediğini bilemiyoruz. Fethullah Gülen veya Recep Tayyip Erdoğan’ın gerici İslam dünyasının halifesi olma hayalleri de gündemden düştü.

ABD, İsrail, AB hür dünyayı temsil ederler. Hür ülkeleri hem ekonomik politikalarıyla ve hem de sosyal politikalarıyla halkları demokratik uygarlık ölçülerinde yaşamasını isterler.

Toplumsal evrimi gerçekleştirip insanlaşmanın zirvesini yaşayan demokratik uygar toplumlar kimseyi kendilerine diz çöktürmezler, terör odaklarının belasından kurtulmalarını isterler.

Milletlerin dünyaya karşı sorumluluk  duymaları insan için temel amaç olmalıdır. Ülkeler arasındaki anlaşma dünya milletlerinin barış içinde istikrarlı yaşam ihtiyacından dolayı ortaya çıkar.

Türkiye eskiden beri İsrail ile stratejik ortaklık içindedir. Ak Parti lideri ve TC diktatörü  Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e karşı efelenmesi sadece  iç politika ayarlarını dizayn etmesi ile ilgilidir.

Sorunların çözümü kalıcı olmalıdır. IŞİD’i askeri alanda yenmek sorunu çözmez. IŞİD zihniyeti tüm Sünnî Muaviyeci, Osmancı, Ömerci ve Hz. Alici, Hasancı, Hüseyinci tüm Şiî Müslümanların zihniyetinde vardır. Bu gerçek ortada dururken Müslümanlar nasıl değişir?

Anadolu’yu ve Kürdistan’ı soyup soğana çeviren işgalci korsan TC, kendi rezil resmi ideolojisine göre bir kamuoyu algısı oluşturmuştur. Kendi kuruluşundaki korsan karakterli tekçi diktatörlük eğilimini, kendi benzerliğinde kendi erdemsizliğinde Kürdünü, Türkünü, kendi üçkâğıtçı cincisini/dincisini yaratıp ömrünü uzatmayı sağlamıştır.

Danışıklı Darbe girişimini başarısızlıkla sonuçlandırma oyunu kardeşlikten, birlik ve beraberlikten bahsederken her kese öldürücü darbeyi vurmaya hazırlandıklarını görebilmeliyiz.

Militarist ve sivil üfürükçü, besmeleli/tekbirli gericiler arasındaki çıkar çatışmalarında ortaya çıkan karşıtlıklar derinleşti.

Biz böyle iğrenç görüntüleri demokrasi mücadelesi olarak değerlendiremeyiz.

Bu çirkef Osmanlı oyunlarında taraf olmak bu necasete boğazına kadar batmak anlamına gelir.

Müslüman toplumlarda hurafeye dayalı inanç tanrısal talimatlar olarak kanıksanmıştır. Camiler devletin iktidardaki gerici gücün Muaviye gelenekli gerici karargah/kurumları ise Şiî cemevleri devletin muhalefetteki Alici 12 imamcı gerici merkezleridir.

Vicdanlarını sesiyle hareket eden azınlıktaki erdemli insanlar üfürükçü, dinci, cinci bataklıkta taraf değildirler.

Yönetim çağdaş anlamda sivilleşmeyecek. Bu süreçten sonra üfürükçüler başarılı olurlarsa kendi ordularını kuracaklar. Bu ordu Türkiye’nin en üst yetkilerine sahip İslam Şurasına bağlı olacak. Adım adım bu noktaya doğru gidiliyor.

Yakında şeriatla yönetilen  diğer ülkelerde  olduğu gibi, imanlı erkek hürriyet ortamında sokaklarda saatlik nikah kıyan imam kadroları açılacaktır.

Böylece TEKÇİ TEKBİRLİ ÜFÜRÜKÇÜ AK DEMOKRASİ’sinde sokak imamlarının iman garantili tekbirli fuhuş yaygınlaşacaktır. Velhasılıkelam Türkiye de diğer kardeş İslam ülkeleri gibi yaşanmaz hale geliyor. Rabbimiz insanları gericilerden korusun!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: