kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

Vicdan Özürlü Müslümanlar

Posted by kaniyasor 7 Ağustos 2016

k.y.Kani Yado – 07.08.2016

TC işini gücünü bırakmış Kürdlerin erdemli kültürel dokusunu bozmak için Kürdlerin başına kendi çobanlarını, çok sayıda siyasî unsurlarını ve medya elemanlarını siyasetin tilki pazarına sürdü.

Bu çaba Kürdleri sosyal, siyasal ve inançsal anlamda kendilerine benzetmek amaçlıdır. Tüm sömürgeciler kendi işgali altındaki halkları bu şekilde mağdur ederler!

Siyaset pazarına çıkıp elinizi sallasanız eliniz binlerce TC atamalı siyasi golıklere değer. Kürdler dünyaya gelir gelmez hazırlanmış tuzakla  aldatılmışlığın çamuruna batarlar.

Biz dile düşer düşmez Alinin kanlı zülfikarından, Yezidin, Ömerin zalim kılıcını, Osmanlının talanlarını rezil kahramanlık destanlarında duyarız. Biz bu çamurlu ortamda  şiddetin palyaçoları olarak kalıbımızı alırız.

Biz nasıl iflah olabiliriz?

Bu bataklıktan kurtulmak için bir yol bulunmalı!

IŞİD zihniyeti her gün evimizde cirit atıyor. Biz dünyaya gelir gelmez bize şeriatçı Ali’nin kanlı zülfikarından, Muaviye, Yezit, Ömer’in zalim kılıcından övgüyle bahsedilir.

Bu Alili, Yezitli, 12 imamlı Arap çöl üfürükçülüğünün çamur ortamında şekillendik. Bizden ne çıkar dersiniz?

Sahiden bizden sağlıklı insan çıkar mı?

Yoksa IŞİD’in savunduğu Hz. Ali’nin, Ömer’in, Yezit’in şeriatının dayandığı inanç sistemine bağlı kalarak IŞİD zihniyetine zemin hazırlamaya devam mı edeceğiz?

IŞİD İslam’ın kendisidir. Ali, Muaviye, Ömer, Osman ve diğerlerinin gerici yolundan gidiyor. IŞİD dört dörtlük İslam’dır. Bu karanlık ortamlar IŞİD için elverişli ortamdır.  Bu koşullarda hangi İslam ülkesinde insanlık gelişebilir?

Hz. Ali’yi, Hz. Ömeri benimsemek IŞİD’i benimsemek demektir. Çünkü IŞİD bunların savunduğu şeriatı savunuyor.

Mekke köle sahipleri  çevre coğrafyayı talan etmek için çağrı yaparken “altından ırmaklar geçen cennet ve cennette huriler” vaat ediyorlardı. İnsanlar dönüp”sizin bu cennetiniz fuhuşhane mi?” diye sorgulamaları gerekmiyor muydu?

Erkek köle savaşçılar erkekliklerinin sapık isterikliğiyle koşa koşa Ali’nin, Ömerin, Osman’ın, Muaviye’nin, Yezit’in peşine takıldılar.

Hurilere kavuşmak için insanlığını kaybedenlerin erdemli bir geçmişi olmadığı için erdemli bir geleceği olamaz.

Hiç kimse sağa sola çekmesin! IŞİD Ali’nin, Osman’ın, Ömer’in, Yezit’in İslam şeriatını 4 dörtlük uyguluyor.

İslamı savunan her kes IŞİD’in yoldaşı sayılır. Bir etrafınıza bakın! Hangi İslam ülkesinde insanlık var?

Bu coğrafya nasıl bu hale geldi?

Rivayet edilir ki, Hz. Hatice’nin ticaret kervanı sık sık baskına uğradığı için çok aciz olur. Hz. Hatice’nin İslamiyet paradigması bu koşullarda ortaya çıkar ve kendi çalışanı ve daha sonra eşi Hz. Muhammed üzerinden İslamiyet ilan edilir.

İslamiyet başta dürüstlüğün simgesi olarak tanındı ama Mekke devletleşince, talanlar İslamiyet adına yapılıyordu.

O zamandan beri Hz. Hatice’nin İslamî nizam paradigması günümüze kadar mağdur edildi. Böylece İslamiyet üfürükçülerin, talancıların egemenliğine geçti.

Bu çöl karanlıklarının en büyük mağduru İslamiyet’tir. Ak Parti’de ortaya çıkan hırsızlık çöl talan geleneklerine aykırı değildir. Buna besmeleli hırsızlık da diyebiliriz.

Hıristiyanlığın Roma Katolik kilisesi mağduru olduğu şekilde, İslamiyet de Ehl-i Sünnet’in mağduru olduğu şekilde dinlerin kanlı tarihi tekerrür etti! Şimdi besmeleli ve tekbirli demokrasi komedisi üfürükçülerin din piyasasına sürüldü.

İnsan basit bir yaratık hafifliğinde şirklerin tutsağı olduğunda ve önüne bir  çöl-Arap vahşet  kutsalını koyduğunuzda yüzyıllarca karanlığa mahkum olabilir.

Dünya bu karanlıkta ortaya çıkan Sünnî  Yezitçi ve Alici korkuluklarla daha onlarca yıl uğraşacaktır.

14 asırdır Mezopotamya ve Anadolu insanının kafasında Mekke çöl iklimi oluşturuluyor. İnsan beyni çölleşince ne insanlık erdemleriyle tanışabilir ne de doğanın insana sunduğu güzellikleri görebilir. Çölleşen beyin şiddet üretir!

Müridler havada bulup tavada yiyen cübbeli sarıklı şeyhleri yaratıp uçurur, siyasal hergele pazarında siyasi paşalar yaratılır. Talipler arabesk makamda üfüren Alici seyitler yaratırlar. Bunlar diktatörleri eleştiremeyen koyun sürülerine çoban olurlar. Babadan oğula geçen hanedanlıklar ile TC’nin kamu görevlisi olarak atadığı dini ve siyasi liderler tabulaşarak başımıza taş olurlar!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: