kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

İSLAM FAŞİZMİ ÇAĞIMIZIN FELÂKETİDİR

Posted by kaniyasor 10 Eylül 2016

k.y.Kani Yado – 10.09.2016

Çağdaş olmak, insanın tekamül etmesiyle ulaştığı merhale ile demokratik uygarlığın siyasal yaşam biçimini benimsemektir. Çağdışı olmak, yani dindar olmak ise binlerce yıllık köleci toplum sisteminin ideolojisini benimsemek ve bu eski yaşam biçimini kanıksamaktır.

Çağdışı dediğimiz gericiler çağın yaşam biçmine karşı talancı/istilacı kavimlerin din şeriatlarına bağlı geri yaşamını tercih ederler. Günümüzde geri insanlar dini siyasal kalkan olarak kullanıyorlar.

Anadolu toplumu da pratikte bazı ibadetleri icra etmekle beraber Müslümanlığı tam olarak benimsemiyorlar.

Çağımızın Anadolu erkekleri çöl fanatik rezilleri gibi evlerini cariyelerle dolduracak kadar erdemsiz değildirler.

Oysa İslamiyet cariye sahibi olmayı, öldüklerinde kendi sapık tasavvurlarıyla ulaşmak istedikleri hurileri tanrısal bir lütuf olarak açıklıyor.

Müslüman kadın çok eşiliğe ve erkeğin cariye sahibi olmaya itiraz etmesi küfür sayılyor. Çünkü Allahın tebliğlerine itiraz etmiş oluyor. Çağın insanı İslam dininin emirlerini çiğnemek pahasına erdemli olmayı tercih ediyor.

Mahalle üfürükçülerinin aydınlardan daha itibarlı olduğu Osmanlı artığı Türkiye’de ve diğer çöl kültürü artığı toplumların sorunları çağımızın öçlüleriyle çözülemez.

Son biçimiyle Türkiyede şekillenen FETÖ ve RETÖ yandaşlığı ve karşıtlığı TC derin aklının ürünüdür.

Yarım yüzyıldan beri gördüğümüz kadarıyla bu derin akıl herkesin efendisini, liderini, üfürükçüsünü, bağbuğunu, serokunu, çobanını tedarik etmiştir ve herkesin önüne hazır ezberleri koymuştur.

Sosyal medyada da fark edebiliyoruz. Kürd ve Türk toplumu kendi efendilerinin kavallarına kulak kesilmişler. Efendisizler ise kendilerini ifade etmekten acizdirler. Bu da TC üstün aklının mağrur yansıması ise TC derin yapısı amacına ulaştığı anlamına geliyor.

Esksi MİT ve CİA kadroları Fethullah Gülen’in 16 yaşından itibaren kendileri tarafından eğitildiğini iddia ediyorlar. Peki, FETÖ lideri Fetullah Gülen’in öğrencisi RETÖ lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı kaç yaşından itibaren eğitmişler?

Vay kurê kerêler vay! Siasi lerdeleri bile kendi çiftliklerinde hayırlıyorlar!

Toplum bu devlet üretme çiftlikleri ürünü olan unsurlar tarafından koyun sürülerine çevrilince biz baka kaldık.

Alici, Ömerci, Osmancı hurafelerle beyinleri suikaste uğrayan, iradeleri gasp edilen tüm Müslüman toplumlarının vaziyeti böyledir.

Militarizmin vesayetinde gelişen faşistler PKK suçlamasıyla tüm Kürdlere düşmanlık yaptığı gibi, Türkiye İslamcı faşistler FETÖ suçlamasıyla kendi ölçülerinde olmayan her kese düşmanlık yapıyorlar.

6 asırdır barbar çöl kültürüyle biçimlenen şeriat kalıntısı toplumun cumhuriyet döneminde de insanlıkla bulaşması mümkün olmaz. Dikkat ederseniz suçladıkları terör örgütleri TC devletinin derin ilişkileiyle kurulmuş.

Türkiye devlet geleneğinde suç unsuru suçlama gerekçesi yaratılır ve bu suçlamayla kendilerine benzemeyen her kes ezilir.

TC Ergenekoncu çete devletinin derin kamu görevlisi Fethullah Gülen’in tasfiyesi Ergenekon/Gladio Operasyonlarının kaçınılmaz sonucudur.

Ergenekon Operasyonlarının ilk tutuklusu, Türkiye’nin NATO adına Suriye’yi tehdit ettikten sonra oradan çıkartılan malûm bir Kürt’tür, son tutuklusu ABD turistik tesislerinde beslenen Fethullah Gülen olabilir.

Türkiye denen çete devleti Şeriatçı İslam faşist devletlerinin görüngesine girmezse demokratik Avrupa Birliği’nin bir üyesi olacaktır.

TC, diğer Müslüman devletlere göre şimdilik ehven-i şerdir. Buna rağmen insanlık ölçüleri kıstas olarak alındığında durum felakettir.

TC bu durumda olduğu halde, derin Kürd siyasi unsurlar umudu Türkiyeye ve Türkiyelilik politikasına bağlarken Kürdlerin yüzüne bile bakmıyorlar. Çünkü çözüm dedikleri derin ilişkilerin TC malı sihirli anahtarı onlardadır.

Kuzey Kürdleri hala Kürdlerin ulusal bayrağını bile kabullenip kabullenmeme ihtilafını tartışıyorlar.

Henüz kimse şaibeli darbe karşıtlığının samimiyetine inanamıyor. Gerçekten bunlar demokrat olduğu için mi darbe teşebbüsünü engellediler?

Üfürükçüler bir bayram sevincini yaşarken havada bulup tavada yiyenlerin elleri kaşınıyor ve ellerini ovuştururlarken Recep’in hocası FETÖ lideri Fetullah ellerini açmış öğrencisi ve RETÖ lideri Recep’e beddua ediyor!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: