kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

MUSUL KÜRDLERİN ELİNE GEÇECEK USUL USUL

Posted by kaniyasor 20 Ekim 2016

k.y.Kani Yado – 20.10.2016:

Kürdlerin müttefik güçlerle birlikte DAEŞ’e karşı yürüttükleri temizlik operasyonuyla bölgedeki savaş yeni bir boyut aldı. Bu esnada geçici ittifaklar kendini zorunlu bir ihtiyaç olarak dayattı.

Mekke barbarlık düzeninin Alici çapulcular ile Muaviyeci çapulcular arasındaki düşmanlık bitmiş değildir. DAEŞ’e karşı olan geçici ittifaklar taktikseldir, stratejik değildir. DAEŞ’e karşı Şiilerle Kürdler arasındaki ortak tavır kalıcı değildir. Suudi gerici Vahabileri de DAEŞ’e karşı mücadelede yer alıyor.

TC’nin devlet derinliğinde ortaya çıkan  devlet sağı, devlet solu, ülkücü, çapulcu ne kadar devlet ürünü  yapılanmalar varsa hepsinin Filistin ve Musul- Kerkük palitikası develetin derin politikasıyla biribiriyle uyumludur.

TC derin devletinin Ortadoğu alanı için taşeron yapılar üzerinden gerçekleştirmek amacıyla “demokratik konfederal önerisi” vardır. TC derin yapısının demokrasi cilası ve kardeşlik duygusal yalanı gözden kaçmıyor.

TC, Misak-i Mill’ye cevap olmak isteyip Osmanlının geçmişte sahip olduğu hükümranlık alanına veya oradan pay alma amacındadır. Dünya bu barbarların her seferinde Kürdleri katliamdan geçirerek veya Kürdleri kullanarak bölgeye karanlığı hakim kılmaya izin vereceğini sanmıyoruz.

Arap çöl barbarlığı ile Türk barbarlığının maskeleri düştü. Bunları artık dünya taşıyamıyor.

Misak-i Millî, Osmanlı ümmet talancılığının yeniden eski sınırlara ulaşmak için barbar İtihat ve Terakki Meclisi Mebusan’ın yeminidir. BUna benzer yeminleri Mekke çapulcuları da yaptılar.

Çöl çapulcuları Kürdistanı işgal etmek için tanrı-şirkin adına yalanlar üfürerek köle savaşçıları altından Fırat Ve Dicle ırmaklarının geçtiği cennet ile müjdelemiş, bu cennette asma bağlarından istihsal edilmiş şarapların aktığı ırmakları sunmayı ihmal etmemişler.

Çöl soytarılarının sapık eğilimleri DAEŞ olarak başta TC dahil bir çok İslam ülkelerinin  askeri ve mali yardımıyla ortaya çıkarken ve TC işgalci barbarların talan histeriği hala devam etmektedir.

Erdemli olan her Kürd, Arap ve Türk resmi ideolojilerine dayalı istismar ve sair yalanlarına karşı kararlı bir duruş sergilemelidir.

Misak-i Milli’yi ve Türkiyelilik politikasını Kürdlere dayatan TC ataması Kürd siyasilerine gerekli uyarı yapılmalıdır. TC’ye kazandıran ve Kürdlere kaybettiren danışıklı unsurların Kürd ulusal birliğine karşı  oluşturulan TC ürünü her türlü barikatları yıkmak Kürdlerin en temel görevidir.

TC varlığını korumak için Kürdlerden oluşan güçlerle ideolojik ve coğrafik tampon bölgeler inşa etti. En büyük tampon güç Kürd İslam potansiyeli ve TC’nin Tükiyelilik siyasetini yürüten yapılanmadır. Bu bölgeler hem askeri olabilir hem de siyasi ve ideolojik olabilir. Türkiye muhalifleri de TC’nin resmi ideolojisine paralel düşünür. Hiç bir siyasal müessese TC’nin istemediği bir eğilimde değildir. Siyasetin görünmeyen yüzünü fark ettiğimizde bu gerçek açık olarak ortaya çıkar. Kimse “benim ayranım ekşidir” demez ama gerçek gerçektir..

Mekke köleci toplum sisteminin ürünü olan karanlığın insanları insanlıktan çıkardığı İslam ülkelerinde sorunlar neden çözümsüz kalıp bir dünya sorunu haline geliyor?

Normal koşullarda her ülkede toplum demokratikleşmeye açıktır. Ülkelerin demokratikleşmesine engel olan ihtiraslı hasta uçlardır. Önemli olan, ülkelerin diktatörlere, liderlere, seroklara, führerlere, başbuğlara ve  her inanç ve mezhepsel kurumlara  kaptırılmamasıdır.

İnsanlar şeyh, seyit, tekke ve tarikatların ve siyasi tabuların istismarına açık hale getirilmiş şekilde köleleştirilmiş ise kapıkulu olmaya müsaittir. Köleliğe sevdalı  kapıkulu zihniyetine çakılı kalmış düşkünlüğün demokratikleşmesi mümkün değildir.

Kürdler laik demokratik yaşamı esas almaktan geri durmadıkça dünya camiası içinde çağdaş yerlerini almaya devam edeceklerdir.

Tüm Kürdlerin kendilerini mahalle üfürükçülerinden, Arapların ve Türklerin  Kürdlerden oluşturduğu paramilitarist güçlere, dinsel ve siyasal taşeron güçlere karşı uyanık olmak zorundadırlar.

Kürdistan’ın  bağımsızlığına adım adım yaklaşırken, Kürdlerin ulusal birliği karşısında kendi partilerini dayatan dar kafalı, TC ürünü siyasal dar kafalardan sakınmalıyız. Şimdiye kadar Kürdlerin birliğine engel olan unsurlarla paylaşacak hiç bir konumuz olamaz. Bunlar Kürdlerin yakasından düşmelidirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: