kaniyasor

kaniyasor.WordPress.com

Afrin’deki Talan İslam Hukukunda Savaş Ganimeti Olarak İfade Edilir

Posted by kaniyasor 22 Mart 2018

k.y.Kani Yado – 22.03.2018

Selçuklu, Osmanlı ve diğer Müslüman devletlerde görüldüğü gibi, İslam ordularının girdiği yerlerde talan ve kadınları gasp edip cariye pazarlarına sürmek Tanrının erkeklere ihsanı olarak kabul ediliyor. Talan, Arapça ganimet kavramıyla ifade ediliyor.
Afrin’in işgalinde batı tarzında eğitilen Türk Silahlı Kuvvetleri batının gözlemciliğinden çekinirken, ÖSO kendi ceddine yakışır biçimde TSK’ın himayesinde hemen talanlara başladı.
Rabbim çöl nazariyelerine, İslam öncesi putperestlerin fıkhını değiştirmeden İslam hukuku olarak uygulayan köleci toplum geleneklerini devam ettiren devletlerin zihnen köleleştirdiği Müslümanlara yardım etsin. Zihinsel özürlülüklerinin ve esaretlerinin sonuçları çok dramatiktir.
Dünya daha fazla binlerce yıllık cahiliye gelenekleri yaşayan Müslüman toplumlara tahammül edemez.
Müslümanların rehabilite edilmesi, İslamiyet’in reform ile çağımıza uygun hale getirilmesi dünyanın istikrara kavuşması demektir.
Tüm terörist eğilimler ile bu eğilimleri yönlendirici devletlerin kuduruk aklının membaı çöl dinleridir.
Sadece İslamiyet’i bu konuda suçlamak doğru değildir. Roma Hıristiyan şeriat döneminde Kiliseler üreticileri haraca bağlamış, her kese cennette arsa satışı yapıyorlardı. Avrupa’da kilise güdümlü devletlerin ve mezheplerin terörist yaklaşımları 100 milyondan fazla insanın ölümüne neden oldu. Sadece Avrupa’da iki asırda 50 milyon insan öldü.
İslamiyet’in ilanından  ve İslam paradigmasının sahibi Hz. Hatice’nin vefatından  sonra ortaya çıkan boşluktan yararalanan erkek egemenlikli  Mekke köleci toplum sisteminin orduları  güçlenip çevreye saldırdıklarında, unutulmayan acılar ihtiva eden barbarca talan ve katliamlar yapıldığı tarihi bir vakadır.
Halife Ömer’in döneminde Mezopotamya, İslam ordusu tarafından talan edilirken kadınlar dahil olmak üzere İslam’da mal olarak görülen her şey talan edildi, yakılıp yıkıldı.
Aryan halklarının Mezopotamya işgalcisi Halife Ömer’e karşı duyduğu öfke Şialığın ortaya çıkmasına ve Sünnîlerle çatışmaları süreklileşmeye neden olduğu gibi düşmanalıklar hala devam ediyor.
Çöl barbarları kendi inançlarında onlara helal sayılan her şeyi tasarruf etmekten çekinmezler. IŞİD teröristlerinin işgal ettikleri yerlerde İslam savaş hukuku uygulandı ve bu rezil hukukla gasp edilen kadınların nasıl piyasaya sürüldüğüne dünya şahit oldu.
Işid teröristlerinin inşa ettikleri Irak Şam İslam Devlet’in dinsel yazılı kurallar vardır. Burada yaşayan gericiler o kurallara göre yaşarlar.
Din ve siyaset ata ata, üfüre üfüre bir çok kavramı topluma mal etmiş. Toplum köleci toplum yaşam biçiminin geleneklerini dinler ve siyasetler üzerinden yaşattıkça biz gerçekçiliği savunmakta zorlanıyoruz.
Her kes efendisinin ezberine bağlı kaldığı için yaşam ve nazariyeler de ezbere takılır. Yaşam ezbercileri din otoritelerine ve siyasi diktatörlere kapıkulu sadakatinde bağlı kalındığında köleci toplum sistem kendini siyasi hareketlerin içinde yaşatarak daha müzmin vaziyet alıyor.
Biz bazen ezberci yaşamcıların modasının karşısında donup kalıyoruz! Bu sıralarda Afrin olayını anlatmakta zorlandık. Çünkü köleler efendilerine inanmışlardı. Biz ancak imalarla anlatmaya çalıştık.
Siyasetin köleleri “en güçlü öküz bizim öküz” diyen kapıkulları efendilerine kötü söz söyletmezler. İşte sağda solda ortaya çıkan tek tanrılı siyasetin palyaçoları gibi Cepçi Recep Paşa böyle tanrılaştı.
Talan, çöl inancında tanrısal ganimettir. Anadolu yerli halkları da bu talan ve katliamlarla karşı karşıya geldi ve talancılar kan üzerinde dünyanın başına bela olan arabesk yaşam kurdular.
Osmanlı 6 asır şeriatla yönetildi. Bunlar Kur’an’a göre savaşırlar, talanı ganimet sayarlar. Ganimetin en kıymetlisi esir kadınlar sayılıyor.
16. Asırda Island adası Osmanlı donanması tarafından 27 gün süren işgal ile talan edildi, kadınlar savaş gemileriyle İstanbul’a getirilip, en güzel kadınlar İslam halifesi Osmanlı padişahına sunuldu, diğerleri cariye pazarlarına sürülmek üzere satışa çıkarıldı.
İnsanların barbarlardan çektiklerini yazmak için ömür yetmiyor! Vahşetin kaynağı ortadadır. Tüm kutsal kitaplar artık bütün dillere tercüme edildi. Her kes bu kaynaklara ulaşabilir.
Barbaristan diye adlandırdığımız ve beyinleri cin çarpmış uyurgezerlerin yaşadığı ülkelerde dinin ve siyasetin kapıkullarına ait kendi düşünceleri yoktur. Bunlar tabulaştırılmış Korkulukların peşinden koşarlarken, Rabbimizin insan için gerekli bulduğu beyin işlevsiz kalıyor!
Bunlar doğru ve yanlışları esas almazlar, kapılarında kul oldukları palyaçoların ne dediğine bakarlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: